11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 2:15

Ознака: електричен тротинет

Човек паднал од електричен тротинет, со повреди е пренесен во болница

Синоќа по полноќ на улицата Борис Трајковски во Скопје З.Д. (46) паднал управувајќи електричен тротинет. По незгодата, тој бил пренесен во комплексот клиники Мајка Тереза...

Возач на електричен тротинет загина во сообраќајка во Битола

Во сообраќајна незгода која се случила вчера во Битола загинал 26-годишен битолчанец што управувал со електричен тротинет. Како што информираат од МВР, сообраќајката се случила...

Маж загинал во близина на Париз возејќи електричен тротинет

Маж кој возел електричен тротинет на автопат во близина на Париз бил удрен од моторциклист, по што починал во петокот вечерта, соопштија пожарникарите. Триесетгодишен маж...