18.8 C
Skopje
12.6.2021 - 23:26

Ознака: електричен мопед

„Мерцедес“ удрил во жена на електричен мопед

Скопјанка што управувала електричен тротинет е тешко повредена откако вчера во неа удрил автомобил „мерцедес“ со скопска регистрација. Автомобилот бил управуван од 18-годишник од скопското...