17.5 C
Skopje
16.7.2019 - 23:02

Ознака: елбасан

Опозицијата формира парламент во сенка

Албанската обединета опозиција, предводена од Демократската партија на Љуљзим Баша, ја бојкотира и втората седница на Собранието, која се одржа вчера, по завршувањето на...

Еди Рама пречекан со протести во Елбасан

Премиерот Еди Рама доцна попладнево беше дочекан со протести во градот Елбасан, каде допатува на средба со група просветни рабоници, пред почетокот на новата...

Стадионот во Елбасан под контрола на израелските агенти

Агенти од израелските безбедносни структури веќе десетина дена се во Елбасан и детално го контролираат секој дел на стадионот во Елбасан, како и секое...

Македонците во Албанија го одбележаа патронот на манастирот кај Елбасан

Во селото Шијон, кај албанскиот град Елбасан денес беше одбележан патронот на манастирот „Св. Јован Владимир“, каде што се верува дека пред векови започнала...