-4.2 C
Skopje
19.1.2021 - 23:17

Ознака: екстрадиција

Асанж нема да биде екстрадиран во САД

Основачот на Викиликс оствари голема победа против американските власти, кои го обвинија за заговор и кршење на Законот за шпионажа. САД го товарат 49-годишниот Асанж...

Одлука за екстрадиција на Асанж на 4 јануари

Одлуката за екстрадиција на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, во САД ќе биде донесена на 4 јануари следната година. Тоа е одлучено во продолжението...

Екстрадицијата на Џулијан Асанж ќе ја наруши слободата на говор

Основачот на „Викиликс“ е поборник за демократија, а обвиненијата против него влијаат врз новинарите во светот Автор: Луиз Инасио Лула да Силва, поранешен претседател на...

Осомничениот за убиството на Никола Саздовски екстрадиран од Германија

Третоосомничениот Јетон Љужа во случајот за убиството на Никола Саздовски-Саздо, e екстрадиран од Германија, соопшти МВР. За Љужа беше распишана меѓународна потерница по барање...

Човекот кој ги објави тајните документи за војната во Виетнам застана...

Човекот од кој протекоа документите на Пентагон за војната во Виетнам го бранеше Џулијан Асанж (49) на вчерашното сослушување во Лондон, во случајот за...

Повторно ќе се бара екстрадиција на Никола Груевски

Министерството за правда во наредниот период ќе испрати нови барања за екстрадиција на сторители на кривични дела, за кои има нови околности или обвиненија....

На Асанж не му се суди поради карактерот, туку бидејќи ја...

Џулијан Асанж во понеделникот беше однесен на суд за да ја продолжи неговата борба против екстрадиција во САД, каде што администрацијата на Доналд Трамп...

Велика Британија ќе го прекине договорот за екстрадиција со Хонгконг

Велика Британија ќе го прекине договорот за екстрадиција со Хонгконг, поради ескалацијата на спорот со Кина за законот за национална безбедност што Пекинг го...

Ирскиот суд одобри екстрадиција за обвинет за „камионот на смртта“

Ирскиот суд одобри екстрадиција на Ронан Хјуз во Велика Британија, каде ќе му се суди за смртта на 39 Виетнамци пронајдени во камион со...

Дескоска: Од Косово очекуваме позитивен одговор за екстрадиција за обвинетите во...

Министерката за правда, Рената Дескоска, оствари разговор со новиот косовски министер за правда Селим Селими, преку видео-конференциска врска. За време на разговорот, беше отворено прашањето...

Dragon Ball Z (Dub) (https://animeplanet.cc/m/GYY) Episode 291 at website https://animeplanet.cc anime planet darling

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) (https://animefreak.ws/m/01Z0) Episode 24 at website https://animefreak.ws anime freaks