-0.2 C
Skopje
23.1.2022 - 9:53

Ознака: експлозија

Експлозија на градилиште во Анкара, еден загинат

Еден работник загина, а тројца се повредени во неконтролирана експлозија на динамит при изведување градежни работи во Анкара, јави Си-Ен-Ен Турк.. Според истиот извор, инцидентот...

Експлозија за време на еврејски празник во Лондон

Од експлозија десет луѓе се здобиле со изгореници во северен Лондон, соопшти полицијата. – Десет луѓе се здобиле со изгореници по палење оган на отворено...

Седум загинати во експлозија на камион со динамит во Кина

Седум лица загинаа, а 13 се повредени при експлозија на камион со динамит во северниот дел на Кина. Инцидентот се случил малку по полноќ во...

Најмалку шест жртви во експлозија во чешка фабрика

Најмалку шест луѓе загинаа во експлозија во фабрика за хемиски производи во Чешка. Портпаролката на противпожарната служба Владимара Керекова изјави дека има и повредени,...