-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 8:21

Ознака: експлозија

Експлозија во зграда во Газа, двајца загинати

Двајца Палестинци загинаа, а еден е повреден во експлозија во една зграда во Газа, соопшти палестинското Министерство за здравство. Причината за експлозијата, која се случи...

Експлозија во фабрика во Кина, 19 лица загинати

Во експлозија во хемиска фабрика во југозападниот дел на Кина загинаа 19 лица,  а 12 се повредени, соопштија утрово локалните власти. Експлозијата се случила синоќа...

Тројца загинати во експлозија во куќа во Бремен

Три лица загинаа во силна експлозија, која речиси уништи еден блок од станови во германскиот град Бремен, информираат службите за итни случаи. Телата на 41-годишна...

Силна детонација ги вознемири кумановци

Ноќеска во 45 минути по полноќ, на улица „Сава Ковачевиќ“ (зад Општата Болница) во Куманово, силна детонација ги вознемири граѓаните кои што живеат во...

Десетици мртви во експлозија на заедничка прослава на талибанци и авганистански...

Бомбаш самоубиец денеска се разнесе на собир на талибанци и авганистански безбедносни претставници во градот Џалабад во покраината Нангархар, на кој се прославувал крајот...

Експлозија во фабрика во Франција, тројца повредени

Три лица, од кои двајца потешко, се повредени денеска при експлозија во фабрика за производство на изолациски материјали во централниот дел на Франција. Како што...

Експлозија во Стразбур, најмалку 11 повредени

Најмалку 11 луѓе се повредени денеска во експлозија на силос за жито во Стразбур, од кои три се во тешка состојба, соопшти полицијата. Според првичните...

Експлозија на пиротехника во куќа во Шпанија, еден загинат

Едно лице загина, а 26 други, меѓу кои и седум деца, се повредени, при експлозија на пиротехника во куќа во градот Туи во северозападниот...

Експлозија на воен аеродром во Сирија, најмалку 11 загинати

Најмалку 11 сириски војници загинаа денеска при серија експлозии на воениот аеродром во градот Хама во северозападниот дел на Сирија, соопшти Сирискиот центар за...

Експлозија во центарот на Рим

Автобус експлодираше во центарот на италијанската престолнина Рим.  Автобусот експлодирал откако претходно бил зафатен од пожар и засега нема информации за последиците, со оглед на...