1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:30

Ознака: експлозија

Експлозија пред куќа во Куманово, нема повредени

Кумановецот А.Д.(30) изутрината во 3.20 часот во СВР Куманово пријавил дека слушнал детонација од експлозивна направа пред капијата од неговата куќа. - Излезено е на...

Силна експлозија пред објект во Пиреас

Материјална штета предизвика силната експлозија што се случи вчера по полноќ во пристанишниот град Пиреас во поширокиот регион на Атина. Грчките медиуми, повикувајќи се на...

Најмалку 32 загинати во експлозија на северот на Сирија

При експлозија во северниот дел на Сирија загинаа најмалку 32 луѓе, а 45 се повредени, соопштија сириски опозициски активисти. Засега не е позната причината...

Штетите од несреќата кај Болоња проценети на десет милиони евра

Штетите од несреќата во понеделникот на автопатот близу аеродромот кај италијанскиот град Болоња, по која избувна голем пожар во кој загина едно лице, а...

Во сообраќајна несреќа крај Болоња загинале 12 странци

Вкупно 12 лица загинаа, а три други се повредени денеска при судир на камион и комбе во јужната италијанска област Фоџа, јави ДПА. Италијанската полиција...

Силна експлозија во близина на аеродромот во Болоња

Силна експлозија попладнево одекна во близина на аеродромот во италијанскиот град Болоња. Италијанската полиција информира дека станува збор за „несреќа на автопатот во близина на...

Три лица загинаа при експлозија во хидроцентрала во Бихаќ

Три лица загинаа попладнево при експлозија во хидроцентралата во Костела, во близина на босанскиот град Бихаќ, а едно лице се наоѓа во критична состојба. Локалната...

Маж се разнесе со експлозив на фудбалски терен во Белгија

Засега неидентификуван маж во Белгија се разнесе со експлозив на фудбалски терен. Според првите информации, човекот носел експлозивен појас на него. Непознатиот човек се разнел...

Приведен 26-годишен маж од Кина за експлозијата пред Амбасадата на САД...

Маж детонираше бомба пред американската амбасада во главниот град на Кина, Пекинг, но засега не се познати неговите мотиви. - Имаше експлозија околу 13 часот...

Експлозија во зграда во Газа, двајца загинати

Двајца Палестинци загинаа, а еден е повреден во експлозија во една зграда во Газа, соопшти палестинското Министерство за здравство. Причината за експлозијата, која се случи...