Ознака: експерти

Мисијата на СЗО во Кина останува обвиена во тајност

Тим експерти од Светската здравствена организација (СЗО) денес пристигнаа во Вухан со цел да спроведат истрага за потеклото на ковид-19. Но, истрагата започнува многу...

Експертите од СЗО в четврток ќе пристигнат во Вухан

Кина објави дека експерти од Светската здравствена организација (СЗО) ќе ја почнат посетата на Вухан в четврток, од каде што се рашири пандемијата на...

Путин ќе го послуша мислењето на професионалците за вакцината

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го послуша мислењето на професионалците кога ќе донесе одлука за вакцинација, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. - Општо земено,...

Вакцината на „Модерна“ ефикасна и безбедна, велат експерти

Вакцината на „Модерна“ е безбедна и ефикасна 94 проценти, соопштија американските експерти за вакцини, отворајќи го патот за одобрување за итни случаи во САД,...

Внимавајте на децата и во детските базени

Дури десет проценти од давењата на децата се случиле во детските шарени базени, кои на возрасните им изгледаат комплетно безбедно. Просечната длабочина во која...

Британски експерти: Коронавирусот ќе биде тука уште многу години

Светот ќе живее со коронавирусот уште многу години, па дури и вакцината е малку веројатно да го отстрани засекогаш, предупредуваат британски експерти, објави Би-би-си. Директорот...

Почитување на безбедносниот протокол – основен услов за успешни избори

Иако веќе е подготвен протоколот за денот на изборите, со јасно пропишани правила, во широка анкета на нашиот весник, спроведена во првата седмица на...

Ѕидовите во црна, зелена и виолетова боја го попречуваат сонот

Експертите тврдат: Доколку страдате од несоница, можеби не е лошо да промените некои работи во вашата спална соба, кои секако може да бидат нарушувачки фактор...

Шест намирници што експертите никогаш не би ги консумирале

Нутриционисти со помош на експерти од разни научни подрачја решиле да ги обелоденат намирниците што се преполни со токсини и со хемикалии и да...

Две страни на паричката за намалувањето на платите во судството

Во моменти кога државата се обидува да се справи со предизвиците од пандемијата на коронавирусот и кога секој сектор од општеството трпи и се...

Watch World Trigger 2nd Season Episode 2 (https://animefreak.ws/m/W8A0/ep-2) at AnimeFreak animefreak boku no hero

Gleipnir (Dub) (https://funimationfree.com/m/4B9l) Episode 8 at website https://funimationfree.com. See more funimation sign in