5.8 C
Skopje
24.10.2021 - 23:26

Ознака: Ексклузивно

Важно е да се имаат соништа и да се верува во...

ЕКСКЛУЗИВНО СО НОВАТА ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА Младата актерка, Маргарет Квали, со филмовите „Беше еднаш во Холивуд“ на Квентин Тарантино и „Мојата година со Селинџер“, кој го...

Ексклузивно во „Колибри“ песни од сѐ уште необјавената книга за деца...

ЗАКОНИК БР. 9 За слободата на животните Животните да не трпат маки, да не се в зоолошка градина, да шетаат без страв низ падина, низ шуми, ридја, зелени лаки, да...

Во Македонија од 1941 до 1945 година биле убиени 40 свештеници!

Ексклузивно: Документи од Архивот на СПЦ Пишува: Блаже Миневски Во прегледот за убиени свештеници од 1941 до 1945 година, кој пред Синодот на СПЦ го...

Во „Мрачниот феникс“ сакав да создадам лик во чии очи ќе...

Ексклузивно за „Нова Македонија“ интервју со Џесика Честејн Џесика Честејн е една од најталентираните актерки во денешната кинематографија. Како дел од филмовите како „Тајна операција-00:30“,...