36.8 C
Skopje
2.8.2021 - 13:33

Ознака: ексградоначалник

Пријава за ексградоначалникот на Македонска Каменица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.М.(44) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба...

Пријава против ексградоначалникот на Македонски Брод за злоупотреби со имот

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против М.В.(60) од Македонски Брод за „помагање“ во врска со „злоупотреба на службена положба...