Ознака: екрани

Долготрајното гледање во екраните на технолошките уреди го оштетува видот!

Деца внимавајте: Во последно време сѐ повеќе се зборува за штетноста на сината светлина што ја емитуваат многубројните дигитални уреди што ги користиме. Меѓутоа, новите...

Најпознатите њујоршки дами повторно на малите екрани

Актерките Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис се враќаат во новото издание на „Сексот и градот“, наречено „И токму така“ (And Just...