10.9 C
Skopje
18.4.2019 - 13:37

Ознака: економски политики

Заев се сретна со специјалниот советник за економски политики во РМ,...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска се сретна со Валтер Дефа, кој од денеска е специјален советник во Владата на РМ,...

Курц е иднината на Европа?

Коалицира со ултрадесничари, додека неговите сојузници уверуваат дека има проевропски ставови и дека поддржува либерална демократија. Многумина го нарекуваат новиот лидер на ЕУ, но...