Ознака: еколошки

Вработените во РЕК „Битола“ ќе се возат во нови еколошки...

Во иднина вработените на РЕК „Битола“ ќе се возат во нови еколошки автобуси. Викендов беа промовирани шесте нови екоавтобуси на природен гас метан, наменети...

Холистички пристап за одржливи еколошки решенија

Експерти по хигиена и здравствена екологија велат дека сѐ повеќе се влошува состојбата на реките и сметаат дека мора и еколозите да излезат на...

Жителите на Кисела Вода најмногу сакаат да се греат со инвертери

Град Скопје е задоволен од големиот интерес на јавноста за оваа мерка и доколку се утврди дека не се исцрпени сите средства предвидени за...

Бислимоски: Приоритет ни е домаќинствата да добијат еколошки и економичен енергент

Дополнување на Одобрението за градба со поле во кое задолжително ќе биде наведено точно на што ќе се грее секој нов објект што ќе...

„Старбакс“ нема да користи сламки заради еколошки цели

Компанијата „Старбакс“ деновиве направи уште еден чекор кон решавање на глобалниот проблем со пластичниот отпад. Имено, без оглед на тоа дали ќе има голем...

Горивата еколошки, загадувањата несогледливи

Откога пратеникот Павле Трајанов, повикувајќи се на сопствени извори, рече дека и нафтата и мазутот што се користат во земјава не се според пропишаните...

Нов тренд – еколошки фудбал

Арсенал користи обновлива енергија од 2017 година, сега инсталира и систем за складирање енергија, 80 отсто од отпадоците по мечевите ги рециклира, а со...

Xie Wang Zhui Qi Zhi Yishi Qingcheng Episode 4 at KissAnime kiss anime monster

The Rising of the Shield Hero Episode 25 at website https://crunchyrollfree.com premium crunchyroll free