Ознака: Екипите

Екипите во ЛШ сезонава ја бележат најслабата игра во одбрана?

Според статистиката, екипите во ЛШ сезонава имаат просек од 29,9 примени погодоци по натпревар. Барселона е најефикасна, со 35,6 гола постигнати по меч, што...