13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 7:37

Ознака: екипа

Шаховската елита пак ќе дојде во Македонија во 2021 година

Организацијата на ЕКК ја добивме со акламација, што е само уште една потврда дека Македонија отсекогаш била одличен домаќин на големи шаховски манифестации, вели Благоја Богоевски,...

Екипата од „Беверли Хилс“ се собра во чест на Лук Пери

Глумците од хит-серијата „Беверли Хилс“ имале свој приватен повторен собир во чест и сеќавање на својот колега Лук Пери (Дилан), кој почина на 4...

Алкалоид без здив во финишот, Гамбит Асеко Сее пријатно изненади

Жалам што не ја освоивме шампионската титула иако бевме на чекор до неа. Посебно сум задоволен што тројца наши играчи освоија индивидуални медали, вели...

Металург во Маврово собира сила и се уигрува

Македонскиот вицепрвак во Маврово ќе се подготвува до 17 август, а веќе следниот ден, на 18 август во Струга ќе го има првиот официјален...