15.9 C
Skopje
29.3.2020 - 17:11

Ознака: екипаж

Евакуиран екипажот од „Адмирал Кузњецов“, пожарот сè уште се гаси

Целиот екипаж на рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ е успешно евакуиран по пожарот кој избувна за време на поправката во Мурманск, соопшти руското...