3 C
Skopje
18.11.2018 - 15:50

Ознака: еквадор

Асанж: Еквадор сака да ми го прекине азилот и да ме...

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска ги обвини властите на Еквадор дека се подготвуваат да го лишат од правото на азил, благодарение на кое...

Повеќе од еден тон кокаин запленет во воена база во Еквадор

Повеќе од еден тон кокаин наменет за Мексико е запленети во една база на еквадорското воено воздухопловство, а двајца војници се уапсени, соопштија локалните...

Загинаа 12 навивачи на Барселона од Еквадор

Претседателот на еквадорскиот клуб Барселона, Хозе Франциско Шевалос, соопшти дека во сообраќајна несреќа животот го изгубија 12 навивачи на неговиот тим. Фановите починаа враќајќи...

Еквадор објави вонредна состојба во дел од земјата поради наплив на...

Еквадор вчера објави вонредна состојба во три од нејзините провинции поради приливот на венецуелски мигранти, кои влегуваат во земјата преку северната граница со Колумбија. Во...

Сѐ уште нема разрешница за Асанж

Дипломатскиот ќор-сокак за шестгодишниот престој на Џулијан Асанж во Амбасадата на Еквадор во Лондон достигна врв, изјави неименуван извор близок до основачот на Викиликс,...

Еквадор ќе му откаже гостопримство на Асанж?

Еквадор е се поблиску да го повлече азилот за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и да го отсрани од Еквадорската амбасада во Лондон, објави...

Животот на киднапираните новинари е во рацете на претседателот на Еквадор

Киднапираните новинари на границата помеѓу Еквадор и Колумбија денеска преку видео снимка бараат помош еквадорскиот претседател Ленин Морено. На снимката што трае 22 секундии, тројца...