Ознака: Екатерина Захариева

Захариева: Никој не е против европската перспектива на Западен Балкан, прашањето...

Бугарија утре пред Советот на ЕУ ќе предложи Македонија и Албанија да бидат поканети да започнат преговори за влез во Европската Унија. Позицијата на...

Захариева: По потпишувањето на договорот зелено светло за Македонија за почеток...

Шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева денеска во Градскиот парк во Скопје, каде учествуваше на отворањето на фестивалот „One love tour 2018“ изрази увереност...

Борисов и Захариева ги откажаа средбите со Иванов

Средбите на бугарскиот премиер Бојко Борисов и бугарската министерката за надворешни работи Екатерина Захариева  со македонскиот претседател Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на...

Захариева: Средбата за Западен Балкан беше неоспорен успех

Кога има непобитен успех, нешто што не се случило 15 години на европска сцена, а тоа се случува во Бугарија, по идеја и иницијатива...