Ознака: Екатерина Захариева

Пендаровски го осуди палењето на бугарското знаме

Палењето на знамето на Република Бугарија за време на карневалот во Вевчани е недопустливо и за осуда. Меѓу соседите е неопходно градење на доверба,...

Софија упати вербален демарш поради палењето на бугарското знаме во Вевчани

Софија упати вербален демарш за Скопје поради запаленото знаме на Бугарија на карневалот во Вевчани, објави бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева. - По...

Захариева: Во Северна Македонија постои заблуда оти бугарските избори ќе донесат...

Во Северна Македонија постои заблуда дека нешто ќе се промени по изборите во Бугарија. Ова го изјави вицепремиерката и бугарска министерка за надворешни работи,...

Бугарија ѝ предложила на Македонија акционен план за спроведување на Договорот

Вицепремиерот Екатерина Захариева го прими специјалниот пратеник на Владата на Република Македонија Владо Бучковски, кој е во работна посета на Бугарија, пренесува БГНЕС повикувајќи се...

Захариева: Јазикот никогаш не бил непремостива пречка за РС Македонија

Бугарија не го смени мислењето дека местото на сите земји од Западен Балкан е во ЕУ. Софија инсистираше на видливи резултати во спроведувањето на...

Захариева: Северна Македонија го слави мрачниот диктатор Тито

Северна Македонија го слави „мрачниот“ диктатор Тито, обвинува бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева во интервју за германскиот весник „Велт“, објавено денеска, пренесува...

Захариева: Хероите се заеднички, а не само наши

Најголемиот проблем во односите со Северна Македонија се недоволните гаранции за спроведување на Договорот за добрососедство, истакна бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева...

Бучковски: Не можеме да ја смениме историјата, но можеме да работиме...

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, Владо Бучковски, истакна дека Македонија е подготвена целосно да го имплементира Договорот за добрососедство, по денешната средба...

Захариева: Бугарија ги блокира преговорите за Македонија поради говорот на омраза

Бугарија ќе го блокира почетокот на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија сè додека не го напушти говорот на омраза кон сè...

Захариева: Говорот на омраза во Северна Македонија е целосен безобразлук

Она што се случува со говорот на омраза во Северна Македонија во последно време е целосен безобразлук, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи...

High School DxD Hero (Dub) (https://animeflix.nl/m/15J9) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix sailor moon

My Hero Academia 2 Episode 25 at AnimeHeaven bleach anime heaven