Ознака: екатерина захариеа

Захараиева по средбата со Бучковски: Само зборови не се доволни, сакаме...

Само зборови повеќе не се доволни, сакаме дела, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, по разговорот со специјалниот претставник на...

Захариева: Нашите услови кон Македонија не се сменети со години

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, вели дека бугарските услови кон Македонија не се сменети со години и е зачудена што тие за...