Ознака: езџан алиоски

Одбранетиот пенал не го задоволува Димитриевски кој бара борба до крајот...

Голманот Столе Димитриевски беше еден од најзабележителните македонски репрезентативци во првите два меча од Европското првенство против Австрија (1-3) и Украина (1-3), на кои...

УЕФА отвори официјална истрага против Арнаутовиќ

Европската фудбалска унија (УЕФА) отвори официјална истрага против репрезентативецот на Австрија Марко Арнаутовиќ, поради инцидентот што го предизвика против Македонија на првиот меч од...

Алиоски: Натпреварот со Украина е како финале за нас

Македонската фудбалска репрезентација в четврток ја очекува вториот натпревар од Европското првенство. На Националната арена во Букурешт ќе играат поразените репрезентации од првото коло...

Блескавата партија на Алиоски засенета од заканите и навредите со кои...

Одличниот настап на Езџан Алиоски во дресот на Лидс против Арсенал е засенет од критиките, но и навредите со кои неправедно се соочува македонскиот...