36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 17:48

Ознака: езеро Младост

Младост станува „смарт езеро“

Вицепремиерката задолжена за економски прашања и координација со економските ресори Мила Царовска, придрушена од повеќечлена делегација денес го посетија Езерото Младост кадешто се спроведува...

Градежни зафати во градот и околу езерото Младост

Општината Велес е во постапка за избирање најповолен изведувач за армирано бетонски коловоз на дел од улицата Богдан Прличков, над населбата Којник, како и...

Локализиран пожарот кај езерото Младост

Локализиран е пожарот кој повеќе од осум часа гореше во околината на Велес и езерото Младост. Изгорена е голема површина на борова шума од...

Четворица приведени поради пожарите во Велес

Четири лица се приведени поради пожарите во Велес. Од МВР потврдуваат дека четворица велешани биле приведени во полициската станица во Велес и се очекува...

Ветрот го носи пожарот накај автопатот Скопје – Велес

Шумскиот пожар којшто избувна изутринава кај велешкото езеро „Младост“ се шири кон селото Новачани. Поради силниот ветер пожарот се раширил во два правца, кон...

Голем пожар во околината на езерото Младост

Пожарот во близина на Велешкото езеро „Младост” е проширен на поголема површина. Во гасењето на пожарот се ангажирани 50 вработени од АРМ и еден...

Првомајските излетници оставиле десет кубни метри отпад покрај езерото Младост и...

Во околината на Велес по првомајскиот излет во природа исчистени се рекреативните центри покрај реката Бабуна и крајбрежјето на езерото Младост, како и летниковците...