Ознака: Ед Ширан

„Спотифај“ ги прогласи најпопуларните песни и уметници на деценијата

Дигиталниот музички сервис „Спотифај“ ги прогласи најдобрите песни и уметници во изминатава деценија, засновани врз навиките на слушање повеќе од 248 милиони глобални корисници. Канадскиот...

Ед Ширан ќе патува по светот, ќе чита и ќе се...

Ед Ширан најави дека ќе направи пауза и од работата и од социјалните мрежи. Овој британски музичар изјави дека се решил на овој чекор...

Ед Ширан прогласен за најбогата британска славна личност на возраст до...

Ед Шеран е на врвот на листата најбогати славни личности во Велика Британија на возраст од 30 или помалку години, а неговото богатство се...

Добитник на лото во Британија стана побогат и од Ед Ширан...

Сопственик на лото-ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец кој е добитник на лото. Како што пренесуваат...

Ед Ширан тајно се оженил со првата љубов

Британската поп-ѕвезда Ед Ширан на тајна свеченост, на која не биле повикани ни неговите најблиски меѓу многубројните славни пријатели, се оженил со својата љубов...

Од својата турнеја Ед Ширан заработил 380 милиони евра

Британскиот пејач Ед Ширан во 2018 година заработи 380 милиони евра од својата турнеја, односно просечно по над еден милион евра на ден, пренесува МИА....

Ибрахимовиќ одби да игра за Галакси и отиде на концерт на...

Лос Анџелес Галакси минатиот викенд доживеа тежок пораз против Сиетл Саундерс (0:5), но посилно од поразот одекна веста дека на средбата не зема учество...