11.6 C
Skopje
30.3.2020 - 19:26

Ознака: едукативен караван

Едукативен карван на ДИК за гласачките права на граѓаните

Во пресрет на претстојните претседателски избори 2019 година, а со цел едукација на гласачите, Државната изборна комисија организира едукативен и информативен карван во рамки...