16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 13:38

Ознака: една нација

Џамбаски: Македонија е бугарска, од двете страни на границата Деве Баир...

Една нација живее на двете страни од границата Деве Баир, а тоа е бугарската, ова го напиша бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, посочувајќи дека нема...