Ознака: единсон кавани

Кавани го одбил Бекам, останува во Европа

Единсон Кавани нема намера кариерата да ја продолжи во САД. 32 годишниот Уругваец, чии договор со Пари Сен Жермен истекува во јуни наредната година,...

Видео: Конфликтот помеѓу Нејмар и Кавани не е завршен

Најголемите ѕвезди на францускиот фудбалски клуб Пари Сен Жермен, Единсон Кавани и Нејмар, не се во добри односи. Конфликтот меѓу нив започна уште во деновите по...