11.6 C
Skopje
6.4.2020 - 11:52

Ознака: единица 29915

Бугарија тргна по атентаторите од тајната Единица 29155

Бугарското обвинителство поднесе обвиненија против тројца руски шпиони за кои се тврди дека биле дел од тајната Единица 29155 осомничена за атентатот врз истакнат...

Неуспешните атентати во Бугарија ја разоткрија тајната Единица 29155?

Членовите на тајната Единица 29155 со години извршуваа операции без сознание на западните безбедносни структури за нивните активности, но нападот врз трговец со оружје...