16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 13:39

Ознака: егзема

Како да ги ублажите симптомите на егземата

Симптомите на атописки дерматитис или егзема се: чешање, сува, воспалена и надразнета кожа и главно се манифестираат на внатрешната страна на колената, лактите и...