Ознака: егзекутирани

Екзекутирани 37 Саудијци обвинети за тероризам

Триесет и седум Саудијци беа егзекутирани во Саудиска Арабија, откако беа осудени за тероризам, објави саудиското министерство за внатрешни работи. Егзекуциите биле извршени во пет...