14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 4:45

Ознака: европско

Лига на шампионите – 65 години трка по вредниот трофеј

Купот на европските шампиони беше идеја на Габриел Ано, уредник на францускиот „Л’екип“. Неговиот повик, во декември 1954 година, за европско клупско првенство се...

Годинава ќе има и трето англиско европско финале

Покрај финалињата минатата недела само со англиски тимови во ЛШ и во ЛЕ, во август ќе се игра и Суперкупот на УЕФА со екипи...