Ознака: Европски фудбал

Европскиот фудбал со нетрпение го чека вторник

УЕФА вчера ги одложи сите меѓународни мечеви, а во меѓувреме ги покани претставниците на 55-те членки, потоа на Европската клупска асоцијација и на европските...

Европскиот фудбал подготвува противтактика и за коронавирусот

Од УЕФА најавија дека во вторник ќе одржат видеоконференција со претставниците на 55 земји-членки, како и со претставници на здружението на врвните клубови и...

Коронавирусот го напаѓа и европскиот фудбал

Реванш-мечот Интер - Лудогорец во Лига Европа, утревечер, во Милано ќе се игра зад затворени врати Реванш-мечот од шеснаесеттинафиналето во Лига Европа (ЛЕ), Интер -...

Европскиот фудбал вреди 28,5 милијарди евра?

Најголемите пет лиги на континентот учествуваат со над половина од таа сума. Приходите на клубовите во Премиер-лигата, пак, се за 72 проценти поголеми во...