22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 16:08

Ознака: европски фондови

Неискористен адут со големи потенцијали

Со соодветно таргетирана политика и мерки за поддршка на земјоделците, Македонија може да го зголеми домашното производство, преку кое не само што ќе ги...

Обвинителството отвори истрага за Лидија Димова за злоупотреба на европските фондови

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори истрага за директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност „Еразмуз+“, Лидија...

Кривична за Лидија Димова, се товари дека злоупотребила милиони од европски...

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против директорката на Националната агенција за европски...

Општина Новаци успешно ги искористува европските фондови

Општината Новаци е мошне успешна во пристапувањето и искористувањето на европските фондови - изјави денеска за време на посетата на Новаци евроамбасадорот на ЕУ...

Јахи Јахија примил поткуп за избор на фирма што ќе добие...

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал при МВР по наредба на јавен обвинител од Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во...

Пореч рекорден во повлекување пари од европските фондови

Хрватскиот приморски град Пореч само за годинава, со повеќе од 30 европски проекти, ќе повлече повеќе од 550 милиони куни Хрватска минатата година од европските...

Врховниот суд во Грција почна истрага во врска со европските фондови...

Врховниот суд на Грција денеска почна истрага за можна злоупотреба при управување со европски средства, дадени на земјата за справување со мигрантската криза 2015-2016...