7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 22:43

Ознака: европски филм

Доделени наградите на 18-от фестивал за европски филм „Синедејс“

Со прогласувањето на наградените филмови и премиерата на филмот „Зад хоризонтот“ на Делфин Лариси во киното Милениум е затворен 18-от Меѓународен фестивал за европски...

Летово – прв филмски фестивал на плажа

Првото издание на фестивалот ќе се одржува во Охрид, некои од активностите ќе се одржуваат на различни локации низ градот, а главната програма ќе...

И Македонија гласа за најдобриот европски филм

Европската филмска академија оваа година ги селектира филмовите: „Девојка во бегство“ во режија на Сандра Ванучи, „Револуција на дрвените коњчиња“ во режија на Селма...

Watch Naruto: Shippuden Episode 428 at GoGoAnime gogoanime boruto

Watch Onyx Equinox (Dub) Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/ADNl/ep-2) at AnimeHeaven animeheavenru