19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 9:29

Ознака: европски титули

Рекордерите во три спорта останаа во трка по нови европски титули

Фудбалерите и кошаркарите на Реал Мадрид играле во 34 европски финалиња, во кои освоиле вкупно 23 титули (13 во фудбал, 10 во кошарка). Со...

Десетте селектори освоиле четири светски и три европски титули

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Сегашниот селектор на Германија, Јоаким Лев, кој во 2014 стана светски првак, најави повлекување по завршувањето на ЕП 2020 Селекторот на една од...