3.3 C
Skopje
10.12.2019 - 4:51

Ознака: европски средства

Каменос ги отфрла тврдењата за злоупотреба на европски средства за мигранти

Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос ги негираше тврдењата на грчки весник дека неговото Министерство злоупотребило европски средства наменети за подобрување на условите за...