8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 16:05

Ознака: европски куп

Љубомир Спасиќ победник во Европскиот куп во кајак

Најдобриот македонски кајакар Љубомир Спасиќ со настапот на финалниот натпревар во Чешке Будејовице (Чешка), во рамките на Европскиот куп (ЕК) во спуст на диви...

Почнува новото натпреварување – Европскиот куп на ЕХФ

Вечерва играат Норвешка - Австрија, како и Шведска и Шпанија, во реприза на финалето на ЕП 2018, кое Шпанија го доби со 29-23 Денеска почнува...

ШК Алкалоид се подготвува за Европскиот клупски куп 2018-та

Шаховскиот клуб (ШК) Алкалоид, повторно ќе се бори за европски медал. Алкалоид како европски клупски шампион во шах за 2016 година и вицешампион за...

Ангел Петрушев со две победи на Европскиот куп во Словенија

Минатиот викенд, во рамките на 7-то и 8-то коло (од вкупно 12 на шест локации) на Европскиот јуниорски куп што се одржа во Солкан,...