7.1 C
Skopje
24.10.2019 - 4:30

Ознака: Европски држави

Македонија ја демнат стотина темпирани бомби

Еврокомесарот за безбедност Џулијан Кинг неодамна предупреди дека опасноста од терористички напади во Европа сѐ уште е многу висока, а таква ќе остане и...