5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 18:03

Ознака: европските купови

Македонските кајакари најдобри во европските купови

Македонските репрезентативци, членови на кајак-кану клубот „Арка-Борец“ од Велес, успешно ги завршија настапите на Европските купови (ЕК) во спуст годинава. Александар Златаров го освои...

РФМ донесе одлуки за сезонава и за учесниците во европските купови

Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ја поништи прекинатата сезона, која, како и во сите други спортови, беше стопирана поради пандемијата на...