Ознака: Европскиот Совет

Пендаровски: Посетата на Шарл Мишел уверува дека имаме силна поддршка на...

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој престојува во работна посета на Македонија. На заедничката прес-конференција, Пендаровски му се...

Мишел: Иднината на Македонија и на Албанија е во Европската Унија

Премиерот на техничката влада, Оливер Спасовски, се сретна со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, кој допатува во дводневна работна посета на Македонија на...

Станишев: Местото на Македонија и Албанија е во Европската Унија

Лидерот на Партијата на европските социјалисти, Сергеј Станишев порача дека местото на Македонија и Албанија е во Европската Унија. На подготвителната средба на левите...

Заев на средба со белгискиот премиер Мишел: Македонија направи силен прогрес...

Премиерот Зоран Заев во Њујорк се сретна со премиерот на Белгија и иден претседател на Европскиот Совет, Шарл Мишел. Како што соопштија од владината прес-служба,...