10.8 C
Skopje
5.4.2020 - 18:30

Ознака: европска титула

Вечерва почнува 60-та трка за европската титула

Првиот меч од новата сезона (27. како ЛШ, а вкупно 60. како најсилно европско клупско натпреварување) е дуелот од групата Ц, вечерва, помеѓу Кокс...

Андонова со Барселона атакува на европската титула

Во денешното финале во Будимпешта, Барселона се среќава со бранителот на титулата и петкратен шампион, француски Лион Македонската интернационалка, Наташа Андонова, ќе биде дел од...

Обрадовиќ ќе атакува на 10-та европска титула

На фајналфорот во Белград сигурно ќе играат Фенербахче и Жалгирис, а вчера играа ЦСКА - Химки (2-1 во победи) и Реал - Панатинаикос (2-1) Литвански...

Вардарки по петта европска титула

Ракометарките на Вардар забележаа победа во реванш-четвртфиналниот натпревар над данскиот првак Митјиланд (32-25) и обезбедија пласман на фајналфор-турнирот во Лигата на шампионките (ЛШ) во...