28.2 C
Skopje
25.6.2019 - 14:27

Ознака: Европска престолнина на културата

Скопје ќе се номинира за Европска престолнина на културата во 2028...

Градот Скопје ќе се номинира за титулата Европска престолнина на културата во 2028 година. Номинацијата за оваа престижна титула на Европската комисија денеска на прес-конфернеција...