16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 7:24

Ознака: европска куќа

Отворена Европската куќа во Струмица

Премиерот Зоран Заев, амбасадорот на Европската Унија во нашата земја Дејвид Гир и градоначалникот на Општина Струмица Коста Јаневски, денеска во Струмица свечено ја...

Отворена „Европска куќа“ во Крива Паланка

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на отворањето на „Европска куќа“ (Europe House) во Крива Паланка, проект реализиран од Делегацијата на Европската Унија во...

Потпишан договор за отворање европска куќа

Крива Паланка Градоначалникот на општината Крива Паланка, Борјанчо Мицевски, и евроамбасадорот Самуел Жбогар потпишаа договор за отворање европска куќа во Крива Паланка. Европската куќа ќе биде...