7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 20:36

Ознака: европска вселенска агенција

Европската вселенска агенција отвора фабрика за воздух

Во Нордвијк, Холандија, основана е лабораторија за материјали и електрични компоненти на Европскиот центар за истражување и технологија на вселената – ЕСТЕЦ. Основањето ваква...

Лансирањето на „Сојуз“ од перспектива на астронаутите

Европската вселенска агенција објави видео-снимка од внатрешноста на вселенското летало „Сојуз“ при неговото лансирање, во рамките на мисијата „Хоризонти“ во која тројца астронаути се...

Pokemon Journeys: The Series (https://gogoanime.be/m/yOry) Episode 51 at website https://gogoanime.be gogoanime demon slayer

Watch Attack on Titan: Since That Day Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/PreL/ep-1) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime weathering with you