Ознака: Европската Унија

Маратонците и кругот

Правејќи хронологија на случувањата, може да се стигне до заклучокот дека се чини дека со години само го трчаме маратонот за потенцијална можност за...

Британскиот парламент ќе одлучи за нов референдум за брегзит

Британската премиерка Тереза Меј синоќа изјави дека на парламентот ќе му биде дадена можност да гласа за тоа дали ќе се одржи нов референдум...

Петнаесетти состанок на Советот за стабилизација и асоцијација помеѓу Македонија и...

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Македонија и Европската Унија ги поздрави значајните чекори што ги презема Владата...

Трамп: Кој тргува со Иран, нема да тргува со САД

По воведувањето на новата рунда американски економски санкции за Техеран, Европската Унија порача дека ќе ги заштити европските компании во Иран Иранскиот претседател Хасан Рухани...