11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 20:51

Ознака: Европската комисија (ЕК)

Фон дер Лејен: Го сакаме Западен Балкан што е можно поблиску...

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, рече дека ЕУ го сака Западен Балкан на своја страна. Таа се залагаше за паралелни процеси на...

Маратонскиот лидерски самит заврши со номинација на Фон дер Лаин за...

По тридневниот маратонски самит, лидерите на Европската Унија (ЕУ) ја номинираа германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин за нов шеф на Европската...