12.2 C
Skopje
18.11.2019 - 0:51

Ознака: Европкото првенство

Победена и фаворизираната Словенија, Македонија е на чекор до европско осминафинале

Македонската одбојкарска репрезентација попладнево во спортската сала „Стожице“ во Љубљана, во рамките на 5-то коло на Европското првенство (ЕП) во Словенија, оствари уште една сензационална...