11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 21:27

Ознака: евромајдан

Хонгконг црпи инспирација од украинската револуција

Протестот што почна со мирен марш и пеење на песни прерасна во насилен облик на демонстрации, проследен со прекумерна полициска сила и пропагандни војни,...