14.7 C
Skopje
24.4.2019 - 12:39

Ознака: евролига

Евролига: Атина домаќин на Ф4 турнирот во 2020 година

Грчката престолнина Атина ќе биде домаќин на финалниот кошаркарски турнир во Евролигата во 2020 година. За последен пат Атина го прифати Ф4 турнирот во 2007...

Словенецот Лука Дончиќ најмлад МВП во Евролигата

Пред синоќешното 14-то финале од Евролигата во кошарка, меѓу шпанскиот Реал Мадрид и бранителот на титулата, турскиот Фенербахче, младиот словенечки репрезентативец, Лука Дончиќ (19)...

„Чудото од дете“ Дончиќ ја освои и Евролигата во сезоната од...

Најталентираниот европски кошаркар Лука Дончиќ (19) ја освои Евролигата со Реал Мадрид, славејќи над досегашниот шампион Фенербахче со 85-80 во финалето на фајналфор-турнирот во...