Ознака: еврокомесарка за проширување

Романката Адина Валеан еврокомесарка за проширување

Романска претставничка во новата Европска комисија ќе биде европратеничката Адина Валеан, пренесува „Еуроактив“. Новата романска влада на десниот центар денеска номинира двајца свои европратеници, Адина...