-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:27

Ознака: „Евровизија 2020“

Васил Гарванлиев на „Евровизија “ќе ја претставува Македонија со песната „You“

Васил Гарванлиев со песната „You“, на авторката Невенка Нешкоска ќе ја претставува Македонија на „Евровизија 2020“ што ќе се одржи во мај во Ротердам,...

Васил Гарванлиев чека добра песна за „Евровизија 2020“

Васил Гарванлиев по официјалното објавување на веста за неговото учество на „Евровизија 2020“ вели дека е подготвен за ова ново патување и дека ќе...

„Отвори се“ е слоганот на „Евровизија 2020“

Почувствувај ја слободата да ја прифатиш пораката на свој начин. Само така подобро ќе се разбереме едни со други, вели Сиетс Бекер, продуцент за...